Mapa PEM/EMF

Mapa pola elektromagnetycznego RF jest w ciągłej rozbudowie, dlatego w przyszłości powinny się pojawić inne miasta oprócz Warszawy. Kolorami zaznaczone są wartości pomiarów pól radiowych. Wszelkie odcienie czerwieni, są to wartości powyżej dopuszczalnych poziomów biologicznych, większe od 1 V/m oraz nawet powyżej 6 V/m (ciemno czerwony). W Polsce norma jest 7 V/m. Używany mierniki Acousticmeter Am-10 mierzy do 6 V/m. Pomarańczowy kolor to wartości między 0.1 do 1 V/m. Żółty między 0.02 do 0.1 V/m Kolorem zielonym oznaczone wartości do 0.02 V/m, czyli najbezpieczniejsze miejsca dla osób wrażliwych na PEM. Klikając na każdy z punktów można odczytać wartość pomiaru, szczególnie interesuje nas wartość peak czyli szczytowa, gdyż ma największe negatywne znaczenie dla zdrowia. Jej wartość jest wyrażona w woltach na metr (V/m) oraz przeliczona jest również na mikroWaty na metr kwadratowy (μW/m²). Filmik opisujący mapę znajduję się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=UJ0V0FPCQks

Dodatkowo poniżej filmik opisujący mapę znajduję się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=UJ0V0FPCQks

Proszę pamiętać, że mapa ma ograniczenia:
- pomiary są krótkie, w losowy miejscu i czasie
- wartości mogą się ciągle dynamicznie zmieniać ze względu na obciążenia telefonii komórkowej jak i innych źródeł RF
- wszelkie informacje nie mają charakteru i nie mogą być utożsamiane z jakąkolwiek poradą medyczną. Są do własnej oceny i interpretacja ich jest na własną odpowiedzialność

9 Replies to “Mapa PEM/EMF

  1. Pomiary robione były głównie w miejscach, gdzie przebywają ludzie, a nie bezpośrednio przy antenach. Miernik mierzy całe pole elektromagnetyczne do 8GHZ dla wysokich częstotliwości w danym miejscu. Zatem wysokie wartości to nie tylko wiele anten, ale wszelkie inne urządzenia pracujące do tego zakresu.

 1. Bardzo dobra mapa. Wszystko zrobione profesjonalnie i wiarygodne wartości pomiarów. Niestety w miastach mało gdzie jest już bezpiecznie.

 2. Jestem z Mińska Mazowieckiego na wschód od Warszawy (45km). Do kogo zgłosić się, żeby takowy pomiar zrobił u nas. Ciekawostka – przy ulicy Budowlanej w Mińsku jest komin na którym ilość anten jest ogromna, obok tej wieży w odległości 100m jest szkoła podstawowa. Warto byłoby zrobić taki pomiar właśnie tam.

  1. U mnie w mieście obok szkoły gimnazjalnej też jest wieża z duża ilością anten, niedaleko też jest technikum i podstawówka.

 3. świetna inicjatywa. Dzięki za komentarz na biohaker.pl. Jakbyście potrzebowali wsparcia w działaniach to z chęcią wybiorę się z Wami na miasto. Ps. sprawdzicie okolice baru Resort przy Senatorskiej/Bielańskiej?

 4. Super inicjatywa, świetna robota.
  Tak powinno być, że najpierw dane a potem dyskusja w oparciu o takie solidne dane !!!
  Marzenie żeby rozbudować na całą Polskę i kontynuować, żeby dla każdgo punktu był też szereg czasowy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *