Słowenia jako pierwszy kraj zdecydowała się tymczasowo wstrzymać 5G ze względu na możliwe efekty zdrowotne sztucznych pól elektromagnetycznych

Słowacja tymczasowo postanowiła wstrzymać wprowadzenie technologii 5G, przynajmniej do czasu nowych wyborów w kwietniu 2020r.

Minister Administracji Publicznej Słowenii zorganizował 4 godzinne konsultacje o aspektach promieniowania w kontekście technologii 5G, w którym wzięły udział organizacje na rzecz zdrowia w tym lokalny oddział Building Biology. Spotkanie przedłużyło się do sześciu godzin po którym Minister Rudy Medved ogłosił, że Słowenia oficjalnie wstrzymuje wprowadzenie 5G ze względu na możliwe efekty na zdrowie w wyniku sztucznych pól elektromagnetycznych.

W ostatni poniedziałek zrezygnował również Premier Słowenii co skutkuj nowymi wyborami, które pewnie odbędą się w kwietniu. 10 marca ma odbyć się kolejne spotkanie z naukowcami o środowiskowych efektach 5G. Odbędzie się w parlamencie Słowenii i będzie transmitowane w telewizji.

Słowenia jest małym krajem, ale widać że standardy demokratyczne są godne do pozazdroszczenia, ogólnonarodowa debata byłaby czymś wielce pożądanym również i u nas.  Jeśli ta informacja się potwierdzi to będzie ważny precedens, nawet jeśli tylko na kilka miesięcy, gdyż może to zachęcić inne kraje do przeprowadzenie podobnych debat o potencjalnych skutkach zdrowotnych 5G.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *