Profesor Olle Johansson: Bakterie stają się odporne na antybiotyki przez telefony komórkowe oraz WiFi

Olle Johansson, Profesor nadzwyczajny w Karolinska Institute, Departamentu Neuronauk i kierownik Eksperymentalnej Jednostki Dermatologicznej zwrócił uwagę na nowy problem związany z elektrosmogiem: “Badania naukowe dowodzą, że bakterie poddane ekspozycji na promieniowanie telefonu komórkowego czy WiFi stały się odporne na antybiotyki. Konsekwencje tego są poważne, gdyż mogą łatwo wyjaśnić trwający powszechny i bardzo przerażający rozwój w kierunku coraz większej liczby odpornych na antybiotyki mikroorganizmów na całym świecie“.

W poniedziałek, 22 maja 2017 r., gazeta “Metro Sztokholm” poinformowała, że ministrowie zdrowia z tzw. Krajów G20, w tym Australii, Francji, Indii, Włoch, Japonii, Kanady, Chin, Rosji, Arabii Saudyjskiej, Wielkiej Brytanii, Republiki Południowej Afryki, Turcji, Niemiec oraz USA postanowili rozpocząć współpracę, aby przeciwdziałać stale rosnącej i alarmującej na całym świecie odporności bakterii na antybiotyki. Tylko w obrębie UE rocznie dochodzi do ponad 25 000 zgonów z powodu bakterii opornych na antybiotyki.

Wśród przedstawionych środków zaradczych są krajowe plany działania oraz dążenie do tego, aby zezwalać na zakup antybiotyków wyłącznie na podstawie formalnych recept lekarskich, a także rozpoczęto prace nad dostarczaniem tych leków po niższych i bardziej rozsądnych cenach.

“Co zaskakujące, nic nie wspomina się jednak o najnowszych wynikach badań naukowych od Taheri i in. (2017; https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28203122), które wykazały, że ekspozycja na promieniowanie telefonu komórkowego GSM 900 MHz i promieniowanie o częstotliwości radiowej 2,4 GHz emitowane ze zwykłych routerów Wi-Fi sprawiło, że Listeria monocytogenes i Escherichia coli stają się odporne na różne antybiotyki. Odkrycia te mają oczywiście bezpośrednie implikacje w leczeniu poważnych chorób zakaźnych. Wraz z ciągłym ogromnym i bardzo postępującym rozwojem w kierunku coraz większej liczby odpornych na antybiotyki mikroorganizmów na całym świecie, to zjawisko adaptacyjne i jego potencjalne zagrożenia dla zdrowia ludzi, moim zdaniem, zdecydowanie i szybko powinno być dalej badane w kontrolowanych eksperymentach replikacji, zamiast wydawania pieniądzy i poświęcania czasu na krajowe plany działania.”

“Pojawiły się wszystkie nowe dane z różnych badań, niektóre publikowane równolegle, być może nie myliłem się, kiedy kierowałem się zdrowym rozsądkiem i wezwałem do wprowadzenia środków bezpieczeństwa już na początku lat 80-tych; może to było moralnie i etycznie w 100% słuszne aby włączyć alarm, aby ostrzec wszystkich, że jesteśmy atakowani przez niewidzialnego najeźdźcę, który wykorzystuje olbrzymi poziom ekspozycji do podbicia naszych komórek i tkanek i zmienia ich wrażliwość na leczenie farmaceutyczne?”

Z punktu widzenia zdrowia publicznego dowód w postaci tysięcy naukowych publikacji naukowych jest przytłaczający – teraz społeczeństwo musi działać! Zamiast tego są starania aby zniechęcać naukowców akademickich, posiadających dużą wiedzę i silną naukową ciekawość, z powodu „braku pieniędzy”, nie będzie to dobrze brzmiało w przyszłości. Ani trochę.

Olle Johansson

Źródło https://nyadagbladet.se/debatt/bacteria-mobile-phones-wifi-deadly-combination/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *