Francuska Rządowa strona internetowa informuje społeczeństwo o tym, jak ograniczyć ekspozycje na fale radiowe

Zalecenia ze strony lesondesmobiles .fr:

  • Najbardziej chroń dzieci oraz młodzież. Zaleca się, aby rodzice doradzali dzieciom i nastolatkom, aby korzystali z telefonu tylko podczas niezbędnych połączeń. Rodzice powinni również zachęcać do korzystania z SMS-ów i słuchawek.
  • Telefonując z zestawem słuchawkowym telefon zostaje odsunięty od głowy. Jest to skuteczny sposób na ograniczenie narażenia na fale głowy. 
  • Preferuj SMS-y do komunikacji co zmniejsza emisja fal telefonu. Rzeczywiście, aby wysłać SMS, telefon „łączy” się z najbliższą anteną przekaźnikową tylko na czas wysłania wiadomości. Podczas rozmowy telefon łączy się z najbliższą anteną przekaźnikową i regularnie odnawia połączenie, szczególnie w podróży. Dlatego poziom emisji fal jest ważniejszy. Również podczas wysyłania wiadomości SMS telefon znajduje się z dala od głowy.
  • Trzymaj telefon z dala od implantów elektronicznych: Jeśli nosisz implant elektroniczny (rozrusznik serca, pompa insulinowa, neurostymulator …), trzymaj telefon komórkowy z dala od zawierającego go obszaru. Może to zakłócać działanie twojego urządzenia medycznego.
  • Nie dzwoń w obszarach słabego odbioru: im gorszy zasięg sieci, tym bardziej twój telefon emituje fale, aby podtrzymać rozmowę. Dlatego zaleca się, aby nie dzwonić w obszarach, w których odbiór nie jest dobry: podziemne parkingi, windy, zamknięte przestrzenie… Sprawdź liczbę pasków w telefonie, wskazuje to na jakość zasięgu sieci. Zasadniczo zabrania się również używania telefonów w szpitalach i samolotach ze względu na obecność urządzeń o częstotliwości radiowej. Twój telefon może powodować zakłócenia działania urządzeń elektronicznych.
  • Odsuń telefon zaraz po wybraniu numeru: aby ograniczyć ekspozycję na fale przy głowie, możesz przyzwyczaić się aby nie zbliżać telefonu do ucha na kilku sekund od wybrania numeru. Rzeczywiście, w tych pierwszych sekundach transmisja fal jest najsilniejsza, aby znaleźć najbliższą antenę przekaźnikową. Poziom emisji fali następnie ustabilizuje się.
  • Unikaj dzwonienia podczas podróży z dużą prędkością (samochód, pociąg, autobus). Podczas poruszania się z dużą prędkością telefon musi sukcesywnie łączyć się z różnymi antenami przekaźnikowymi, aby utrzymać rozmowę. Przy każdym poszukiwaniu anteny przekaźnikowej telefon transmituje z pełną mocą, dlatego poziom emisji fal jest regularnie wyższy. Dlatego zaleca się unikanie dzwonienia w pociągu. Telefonowanie podczas jazdy jest również zabronione i podlega karze grzywny. Niebezpieczeństwo wynika bardziej z rozproszenia wywołanego rozmową niż z unieruchomienia ręki.
  • Przeczytaj informacje w instrukcji obsługi telefonu komórkowego: Możesz dowiedzieć się o poziomie narażenia na fale telefonu komórkowego: to Specific Absorption Rate (SAR) telefonu. Urządzenia mobilne mają określony maksymalny poziom narażenia użytkownika na fale elektromagnetyczne, do użytku przy uchu. Francuskie przepisy wymagają, aby SAR nie przekraczał 2 W / kg.

Źródło: http://www.lesondesmobiles.fr/index.html#rub6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *