Europejski Komitet Naukowy ds. Zdrowia, Środowiska i Pojawiających Się Zagrożeń ocenił w raporcie wpływ na dziką faunę i florę od 5G jako „wysoki”

W grudniu 2018 r. Europejski Komitet Naukowy ds. Zdrowia, Środowiska i Pojawiających Się Zagrożeń (SCHEER) ocenił wpływ na dziką faunę i florę 5G jako „wysoki” w swoim raporcie „Potencjalne skutki wzrostu promieniowania elektromagnetycznego na dziką przyrodę”, w którym zbadano 5G oraz E papierosy i chemikalia w tworzywach sztucznych. Dokument SCHEER odnosi się konkretnie do badań 5G (Russell 2018, Aerts 2018, Di Ciaula 2018) i Wi-Fi (Pall 2018) i stwierdza, że ​​pełny wpływ na ludzi i dziką przyrodę dzięki technologii 5G (nowa modulacja) nie został odpowiednio zbadany otwierając „możliwość niezamierzonych konsekwencji biologicznych”.

“Jest na horyzoncie nowa generacja jeszcze krótszych długości fali wysokich częstotliwości 5G proponowanych do zasilania Internetu Rzeczy (IoT). IoT zapewnia nam wygodny i łatwy styl życia dzięki ogromnej sieci połączeń telekomunikacyjnych 5G. Jednak rozszerzenie szerokopasmowych krótkich fal promieniowania o częstotliwości radiowej powoduje obawy, że ​​kwestie zdrowia i bezpieczeństwa pozostają nieznane. Spór nadal dotyczy szkód spowodowanych obecnymi sieciami bezprzewodowymi technologii 2G, 3G i 4G. Technologie 5G są znacznie mniej zbadane wobec ludzi lub wpływu na środowisko ”(Russell, 2018)”

“Wkrótce zostaną uruchomione sieci 5G dla telefonów komórkowych oraz urządzeń inteligentnych oraz ich użytkowników. Jak narażenie na pola elektromagnetyczne może wpływać na ludzi pozostaje ciągle kontrowersyjnym obszarem, a badania nie dostarczyły jednoznacznych dowodów wpływu na ssaki, ptaki lub owady. Brak wyraźnych dowodów do opracowania wytycznych dotyczących narażenia na technologię 5G otwiera możliwość niezamierzonych konsekwencji biologicznych

Konkluzją w raporcie jest przyznanie technologii 5G najwyższego priorytetu w potencjalnych skutkach na organizmu żywe.

Źródło: https://ec.europa.eu/health/sites/health/files/scientific_committees/scheer/docs/scheer_s_002.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *