Naukowcy NTP stosują zasadę ostrożności i rekomendują zmniejszenie ekspozycji na łączność bezprzewodową

Narodowy Program Toksykologiczny Departamentu Stanu Zdrowia USA, który dowiódł w ostatnich badaniach kancerogenny wpływ telefonii komórkowej zaktualizował swoją stronę internetową dotyczącą odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, aby stwierdzić, że ich naukowcy zmniejszają narażenie na promieniowanie telefonu komórkowego. Jest to duża zmiana wobec poprzedniego stanowiska, gdzie naukowcy nie podjęli żadnych środków w celu redukcji ekspozycji, nie zmieniając swoich przyzwyczajeń w użytkowaniu telefonów.

Brak jasności oświadczenia na stronie internetowej NTP z 2019 r mimo znaczących wyników badania NTP skłoniło Theodorę Scarato, dyrektor ds. Ochrony Zdrowia w Środowisku, do skontaktowania się z NTP w celu uzyskania wyjaśnień. W odpowiedzi 10 stycznia 2020 r. NTP zaktualizowało swoją stronę internetową, aby stwierdzić, że w rzeczywistości tak, naukowcy NTP ograniczali ekspozycję na promieniowanie telefonu komórkowego, skracając całkowity czas użytkowania telefonów komórkowych, używają również zestawu głośnomówiącego co tworzy odległość między ciałem a telefonem.

Pytanie: Czy naukowcy zmienili swoje użytkowanie telefonów komórkowych lub co rekomendują swojej rodzinie?
Odpowiedź: Naukowcy NTP stali się bardziej świadomi swojego użytkowania i postanowili podjąć rady FDA w celu zmniejszenia ekspozycji na promieniowanie fal radiowych z telefonów komórkowych:
– zmniejsz ilość czasu spędzanego z telefonem, lub
– użyj trybu głośnomówiącego lub zestawu słuchawkowego aby stworzyć dystans pomiędzy głową a telefonem

Poprzednie zalecenia stwierdzały:
Naukowcy NTP stali się bardziej świadomi swojego użytkowania telefonów komórkowych, ale większość tak naprawdę nie zmieniła swoich nawyków. Jeśli ludzie są zaniepokojeni ich narażeniem, mogą zastosować się do wskazówek FDA dotyczących ograniczenia narażenia na RFR telefonu komórkowego:

Ta wydająca się mała zmiana oficjalnego stanowiska jest bardzo ważna, gdyż pokazuje podjęcie środków ostrożności przez samych naukowców w związku z codziennym użytkowaniem telefonów komórkowych dając przykład innym użytkownikom. Wyniki badań NTP są na tyle znaczące, że zmienili nie tylko swoje przyzwyczajenia, ale również radzą to innym użytkownikom.

Źródło: https://ntp.niehs.nih.gov/whatwestudy/topics/cellphones/index.html?utm_source=direct&utm_medium=prod&utm_campaign=ntpgolinks&utm_term=cellphone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *