Recenzja miernika pola elektromagnetycznego BENETECH GM3120

Nie miejmy złudzeń, bliżej temu urządzeniu do zabawki, złośliwi mogą powiedzieć znalezionej w chipsach niż faktycznie prawdziwemu miernikowi pól elektromagnetycznych. W założeniu ma on mierzyć pole elektryczne i magnetyczne, ale tak bardzo odbiegają pokazane wartości od innych mierników jak np Gigahertz-Solutions, że ciężko inaczej pisać o tym urządzeniu w kategoriach miarodajnego narzędzia.

Zjawisko sztucznych pól elektromagnetycznych jest nieprzewidywalne ze względu na swoją charakterystykę, nie ma zapachu, smaku, nie możemy go poczuć ani zobaczyć jakimkolwiek z zmysłów, oczywiście prócz światła widzialnego, które też znajduje się w spektrum pola elektromagnetycznego. Z drugiej strony akumulacyjne, długoterminowe konsekwencje ekspozycji mogą być dość poważne, dlatego podejmowanie jakichkolwiek decyzji, tym bardziej wymagających nakładów finansowych w celu ochrony przed elektrosmogiem na bazie tak niskiej jakości urządzeń mija się z celem. Rozumiem ludzką ciekawość i chęć wstępnego zrozumienia oraz zobaczenia wyniku zjawiska elektrosmogu, tym bardziej w dość niskiej cenie Benetech w granicach od 50 do 90 zł w zależności od sklepu. Natomiast radzę oceniać go w kategorii ciekawostki czy nawet zabawki. Sam również na początku zakupiłem to urządzenie, ale ze względu na kompletną nieprzydatność w porównaniu z lepszymi miernikami zrezygnowałem z niego kompletnie. W recenzji opisuję ten produkt, gdyż patrząc po ilości sprzedanych sztuk wiele osób kupuje go i warto ich uświadomić odnośnie jego jakości.

Inny problem tego urządzenia jest nieprzemyślane przez twórców ciągłe drenowanie baterii, nawet jak urządzenie jest wyłączone co może być dość kosztowne, gdyż potrzebuje baterii 9V w cenie około 10 zł, zatem nie używany przez dłuższy czas może nam zużyć całą baterię. Jest to oczywiście miernik niskich częstotliwości, pola elektrycznego oraz magnetycznego, więc nie można sprawdzić wyższych częstotliwości, zresztą w tej cenie byłoby to duże osiągnięcie. Mimo wszystko nawet w tych niskich zakresach jest bardzo niedokładny. Podsumowując radzę patrzeć na Benetech GM3120 w ramach ciekawostki i szczerze odradzam jego zakup.

One Reply to “Recenzja miernika pola elektromagnetycznego BENETECH GM3120”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *