Włoski sąd nakazał rządowi rozpoczęcie kampanii na rzecz większej świadomości skutków promieniowania telefonów komórkowych

Włoski sąd nakazał rządowi rozpoczęcie kampanii mającej na celu poinformowanie społeczeństwa o zagrożeniach dla zdrowia z telefonów komórkowych oraz bezprzewodowych DECT, które mają rozpocząć się do 16 lipca 2019r. Grupa obywatelska APPLE (Stowarzyszenie Zapobiegania i Walki z Electrosmogiem) pozwała rząd aby zmusić go do działania do działania. We wspólnym komunikacie prasowym Ministerstwa Środowiska, Edukacji i Zdrowia dotyczącym tej decyzji oznajmiły: „z zadowoleniem przyjmują decyzję sądową, przekonani o potrzebie podnoszenia świadomości w tej kwestii i promowania środków zapobiegawczych”.

W raporcie z Microwave News na temat tej decyzji Stefano Bertone, który pomaga reprezentować APPLE, stwierdził: „Ta sprawa ma ważne implikacje nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. W tej chwili informacje na temat zdrowia i bezpieczeństwa są zawarte – lub, powiedzmy, zakopane – w instrukcjach telefonów komórkowych. To nie wystarczy. Gdyby tak było, sąd zgodziłby się z rządem, że wystarczające informacje są już dostępne. ”

Źródło: https://bit.ly/36FUc5N

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *