Bruksela wstrzymuje wdrożenie 5G ze względu na brak dowodów, że telefonia mobilna nie jest kancerogenna

Bruksela wstrzymała na razie wprowadzenie technologii 5G z powodu niemożliwości udowodnienia przez naukowców, że ​​telefony komórkowe nie powodują nowotworów. Mimo tego Unia Europejska kontynuuje plany rozwoju 5G w całym bloku, a ocena potencjalnych ryzyk nadal jest w toku.

W grudniu Ichry Breton, europejski komisarz ds. Rynku wewnętrznego, ogłosił w kontekście zastosowań nowej piątej generacji: „Pozwoli nam w szczególności opracować nowe i liczne aplikacje dla naszej przemysłowej działalności , a zwłaszcza w odniesieniu do Internetu przedmiotów (IOT)”.

Olivier Galand prowadzi kampanię przeciwko wprowadzenia 5G w Brukseli. Prosi miejsca takie jak np apteki, aby wyświetlały swoje plakaty z kampanii.

„Aby zrobić telefon, aby stworzyć wszystkie części, musimy używać rzadkich materiałów, które są wydobywane w krajach rozwijających się przez osoby pracujące w strasznych warunkach. Widzimy dzieci w Kongu pracujące w okropnych miejscach, aby zdobyć substancje do naszych telefonów. “

Bruksela, która wymaga od Państw wdrożenia 5G przynajmniej w jednym znaczącym mieście danego kraju do końca 2020 roku sama wstrzymuje ta technologię z uwagi na obawy opinii publicznej.

Źródło: https://www.euronews.com/2020/01/16/brussels-pauses-5g-rollout-due-to-lack-of-proof-mobile-phones-don-t-cause-cancer?fbclid=IwAR1mza5PZejbE-9TbKPt2Vah07Oi6kZYuuTHFAfXIryD_kHYs0YcNUuPpog

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *