Smart pielucha od Pampers generująca PEM wprost na dziecko wkracza na rynek, wyśle wiadomość kiedy trzeba ją zmienić

Inteligentne urządzenia stają się coraz powszechniejsze i łączy ich komunikacja bezprzewodowa, często działająca 24h na dobę, powoli latami akumulując się negatywnymi efektami w żywych organizmach co opisuje np Profesor Martin Pall. Niestety źródeł PEM coraz szybciej przybywa i nieoczekiwanie okazuje się, że nowym hitem mogą być inteligentne pieluchy, które bezpośrednio będą promieniować na niemowlęta, które są najbardziej narażone na ich negatywne skutki.

Dzieci mają nie tylko większą powierzchnię ciała wobec masy, ale również więcej wody, gdyż dopiero się rozwijają co skutkuje większym wchłanianiem promieniowania niż u osób dorosłych. Nie bez znaczenia jest również faky, że np ich układ nerwowy, trawienny, rozrodczy itd dopiero się rozwijają i kto wie jakie skutki tak bliskiego źródła PEM mogą być w dalszych latach. Już teraz wiemy dzięki badaniom dorosłych mężczyzn i kobiet, że promieniowanie z telefonu komórkowego noszonego w kieszeni spodni może powodować bezpłodność, a tutaj mówimy o dzieciach w najbardziej newralgicznym okresie życia. O ile u mężczyzn produkcja plemników odbywa się przez całe życie to kobiety rodzą się z określoną ilością komórek jajowych, które nie mogą być odtworzone. W sytuacji, gdy mała dziewczynka doznałaby uszkodzeń tych komórek przez promieniowanie z pieluchy to będzie to skutkowało na całą jej egzystencję. Może to jest zbyt daleko idący opis dla wielu, ale skoro wiemy, że telefony mogą powodować bezpłodność u dorosłych to co dopiero możemy oczekiwać u dzieci? Oczywiście wartości PEM obu urządzeń będą inne itd, ale mówimy o ciągłej ekspozycji i dwukierunkowej komunikacji z telefonu do smart pieluchy i z powrotem poprzez router WiFi.

Amerykańska Akademia Pediatrów skupiająca w swoich szeregach wielu lekarzy od lat ostrzega przed nowoczesnymi urządzeniami:

“One nie są zabawkami, mają radiacje, która jest z nich emitowana i im bardziej jesteśmy w stanie trzymać je z dala od ciała oaz używać (telefon) na inne sposoby to będzie to bardziej bezpieczne” Lekarz Jennifer A. Lowry.

“Dopóki i jeżeli nie posiądziemy wiedzę, że promieniowanie z przenośnej elektroniki jest bezpieczne, powiniemy założyć że czyni szkodę ” – Hugh S. Taylor, lekarz, szef Położnictwa i Ginekologii na Szkole Medycyny Yale.

Nowa pielucha będzie działała w tandemie z Monitorem Dziecka (Baby monitor) po WiFi, niestety te urządzenia emitują cały czas promieniowanie fal radiowych, gdyż nasłuchują się wzajemnie czy mają aktywne połączenie ze sobą.

Absolutnie proszę nie ryzykować zdrowia swoich pociech takimi urządzeniami, wygoda nie usprawiedliwia ryzykowaniem potencjalnych problemów najmłodszych.
Jako ciekawostkę warto również odnotować petycję sprzeciwiającą się wprowadzaniu takich produktów na rynek, którą podpisało ponad 27 tysięcy osób: https://www.change.org/p/pampers-tell-pampers-wireless-smart-baby-diapers-are-not-safe-2

Źródła: https://www.pampers.com/en-us/lumi
https://www.parents.com/health/healthy-happy-kids/how-wireless-devices-can-be-dangerous-for-your-family/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *