Rezolucja sprzeciwu wobec 5G ze strony XII Gminy Rzymu

XII gmina rzymska wezwała Włochy do odmowy zwiększenia dopuszczalnych poziomów promieniowania i do utworzenia stref bez promieniowania 5G. Rezolucja prosi „burmistrza o zatrzymanie testów 5G i nie podwyższanie wartości granicznych w progu promieniowania elektromagnetycznego, unikając umieszczania anten mikrofalowych na domach, szkołach, ośrodkach dziennych, ośrodkach rekreacyjnych, ulicach lampy itd”.

Działania regionu jesy w bezpośredniej opozycji do poparcia przez burmistrza Rzymu testów 5G i nacisków branży na zmniejszenie publicznych limitów narażenia na promieniowanie bezprzewodowe we Włoszech. Radny Rzym Massimiliano Quaresima stwierdził: „Walka z zanieczyszczeniami elektromagnetycznymi jest naszą mocną stroną. Opowiadam się za postępem technologicznym, ale nie za eksperymentowaniem z technologią 5G z powodu braku pewnych danych naukowych na temat wpływu na zdrowie. Zastosujmy zasadę ostrożności usankcjonowaną przez Unię Europejską.

Głosowanie zakończyło się 11 głosami za, przy 3 głosach wstrzymujących się.

Wkrótce po głosowaniu gminy XII Rzymu eksperci zaprezentowali referaty na krajowej konferencji Stop 5G w Mediolanie, wspieranej przez Włoskie Stowarzyszenie Elektrowrażliwych. Przybyło wielu prelegentow, w tym dr Fiorella Belpoggi z Instytutu Ramazzini i dr Olle Johansson, neurobiolog z Instytutu Karolinska i Stefano Bertone, jeden z prawników reprezentujących powód zaangażowany w przełomową sprawę telefonu komórkowego, która rozpoznała przyczynową rolę między korzystaniem z telefonu , a rozwem nowotworów.

Źródło: https://www.terranuova.it/News/Attualita/Un-Municipio-di-Roma-vota-contro-il-5G-cosa-fara-la-Giunta?fbclid=IwAR3aF3PUoI0CIuxeLo3TNU7wwyDXSOumhEY31IZH9e2oyOSRVJtrOwB071M

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *