Minister Środowiska Belgii o 5G: Mieszkańcy Brukseli nie są świnkami morskimi, których zdrowie mogę sprzedać z zyskiem.

Rząd Brukseli w Belgii zablokował podniesienie limitów promieniowania bezprzewodowego do poziomów ICNIRP skutecznie wstrzymując program pilotażowy 5G do czasu wyborów.

Nie mogę zaakceptować takiej technologii, jeśli standardy promieniowania, które muszą chronić obywateli, nie są przestrzegane, czy to 5G lub nie. Mieszkańcy Brukseli nie są świnkami morskimi, których zdrowie mogę sprzedać z zyskiem. Nie możemy pozostawiać żadnych wątpliwości ”- oświadczyła minister środowiska Brukseli Céline Fremault.

Fremault wcześniej chciała podnieść limit promieniowania w Brukseli do 14,5 V / m, ale spotkała się z silnym sprzeciwem organizacji ochrony zdrowia, które zmobilizowały protesty i wszczęły postępowanie sądowe w sprawie wież komórkowych oraz 5G. Dochodzenia ujawniły, że nie można zagwarantować, że anteny 5G nie przekroczą nawet wyższego przyszłego limitu ze względu na samą konstrukcję. (Bruksela miała normę maks. 3 V / m do 2014 r., kiedy została podniesiona do 6 V / m. Fremault chciała ją podnieść do 14,5 V / m. Limit w USA wynosi 47,6 V / m dla pola elektrycznego fal radiowych V / m dla 900 MHz. ) Belgijskie organizacje Bruxelles grONDES i Teslabel pracują od pięciu lat, aby sprzeciwić się wcześniejszym działaniom Fremault dotyczącym zwiększenia limitów promieniowania i są sceptycznie nastawione do oświadczenia minister.

Źródło: http://www.brusselstimes.com/brussels/14753/radiation-concerns-halt-brussels-5g-for-now

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *