DigiKids: specjalny raport programu ABC na temat wpływu urządzeń cyfrowych na dzieci oraz ich naukę

Dlaczego zbyt wielu młodych Australijczyków ma problemy z czytaniem oraz pisaniem w erze cyfrowej?

„Widzisz dzieci które sobie nie radzą. Widzisz, że sytuacja się pogarsza. I to jest naprawdę trudne dla nauczyciela, ponieważ chcesz wszystkim pomóc.”

“W Australii nie ma cenniejszych zasobów niż nasze dzieci. Wyposażenie ich w umiejętności czytania i pisania w celu stawienia czoła przyszłości jest niezbędne nie tylko dla ich własnego sukcesu, ale dla dobrobytu narodu.”

„Umiejętność czytania i pisania jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek. Jeśli cofniesz się o 50 lat … jeśli nie posiadałeś umiejętności czytania i liczenia, nadal mogłeś znaleźć pracę. Nadal mogłeś wesprzeć rodzinę tą pracą… Ta epoka już minęła. ” Kierownik Działu Edukacji

“Niepokojące jest to, że wiele wyników międzynarodowych testów porównawczych wskazuje, że niektóre z naszych dzieci pozostają w tyle w kluczowym obszarze umiejętności czytania i pisania.”

„Słownictwo zdecydowanie się pogorszyło, a pisownia jest dość okropna – małe, proste słowa są naprawdę źle napisane.”

W poniedziałek Four Corners zbadało sposoby nauczania i pisania w naszych szkołach, aby dowiedzieć się, co się dzieje. Nauczyciele twierdzą, że widzą, jak dzieci zmagają się z nauką angielskiego w pierwszym roku nauki.

„Pisanie jest prawdziwym zmartwieniem. Wyniki są coraz gorsze – zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt – chłopcy są znacznie gorsi od dziewcząt. Ale przeciętny student pracuje około 12 miesięcy poniżej tego co osiągano dekadę wcześniej. ” Specjalista ds. Edukacji.

Nauczyciele oraz uczniowie zmagają się również z rosnącym problemem – cyfrową rozrywką. Dzisiejsze dzieci w wieku szkolnym to pierwsze pokolenie „cyfrowych dzieci” wychowywane za pomocą urządzeń cyfrowych od najmłodszych lat. Four Corners bada obawy dotyczące wpływu technologii na te dzieci.

„Wyzwaniem dla nas jako nauczycieli jest to, że jest to eksperyment przeprowadzany w czasie rzeczywistym na nas wszystkich”. Kierownik działu edukacji

„Jesteśmy narodem pochlebnym… nie robimy postępów, które powinniśmy robić, i musimy podwoić nasze wysiłki”. Minister edukacji

Źródło: https://www.abc.net.au/4corners/digi-kids/11693706

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *