Dr Ronald M. Powel naukowiec Fizyk z Harvardu: Proszę się przeciwstawić rozszerzeniu technologii telekomórkowej, zwłaszcza 5G, ze względów zdrowotnych

Międzynarodowa społeczność badaczy biomedycyny coraz częściej łączy promieniowanie o częstotliwości radiowej z sieci bezprzewodowej od urządzeń z niekorzystnymi skutkami zdrowotnymi. Wśród budzących obawy są urządzenia jak maszty komórkowe oraz telefony komórkowe. Ostatnio, w 2016 r. Narodowy Program Toksykologiczny w National Institutes of Health połączył radiową częstotliwość komórkową promieniowania z złośliwymi guzami mózgu (glejakami) oraz złośliwymi guzami nerwowymi (schwannoma) w sercu szczurów

Rosnące zrozumienie niekorzystnych skutków zdrowotnych promieniowania komórkowego oznacza, że ​​ekspansja technologii komórkowej powinna być WSTRZYMANA. Jednak zwolennicy ekspansji, w tym Federalna Komisja ds. Komunikacji USA, patrz miliardy dolarów zysków dla branży bezprzewodowej, Oni są naciskani na PRZYSPIESZONE WDROŻENIE technologii komórkowej, zwłaszcza nowej piątej generacji (5G), technologii komórkowej i bez dalszych badań pod kątem konsekwencji zdrowotnych. 5G będzie wykorzystywać wyższe częstotliwości do zapewnienia szybszej prędkości transmisji danych. Częstotliwości te są przydatne tylko na krótkich odległościach, więc wieże komórkowe 5G muszą być rozstawione blisko siebie. Będą one umieszczane u góry oraz na dole ulic mieszkalnych i biznesowych, rozmieszczone co kilka domów czy biurowców i będą emitować promieniowanie o częstotliwości radiowej bezpośrednio na każdego użytkownika. Takie rozmieszczenie zagraża zdrowiu, estetyce oraz wartości nieruchomości. Nic dziwnego, że tak wielu ludzi uważa 5G za oburzającą sprawę.

Konsekwencją przyspieszonego wdrożenia jest gwałtowny wzrost OBOWIĄZKOWEGO PROMIENIOWANIA PUBLICZNEGO, w tym dzieci oraz dorosłych. Zwolennicy twierdzą, że społeczeństwo domaga się takiego wdrożenia. Ale przeciwnicy postrzegają przyspieszone wdrażanie jako ostatni desperacki wysiłek zwolenników, aby zarobić na tej technologii komórkowej przed wzrostem świadomości społecznej na temat konsekwencji zdrowotnych.

Główną metodą stosowaną przez zwolenników w celu przyspieszenia wdrożenia jest zachęcenie każdego szczebla rządu do uchwalania przepisów blokujących lokalne legislacje zakazujące instalacji masztów w celu ochrony ich mieszkańców. To jest poważnym atakiem na lokalną legislację poprzez kaskadowe poziomy przesadnego działania rządu. Cel zwolenników ma zapewnić, że żaden rządowy ani społeczny podmiot, ani żadna osoba fizyczna ani biznesowa, nie będą mogli temu zapobiec, umieszczenia wieży komórkowej przed domem lub firmą, w tym TWOIM.

Rozwój szkodliwych usług komórkowych jest tym bardziej tragiczny, ponieważ ISTNIEJĄ BEZPIECZNE METODY KOMUNIKACJI. Wykorzystywane są technologie przewodowe, takie jak kabel koncentryczny, kabel Ethernet i kabel światłowodowy. Prawdą jest, że technologie przewodowe są droższe od bezprzewodowych, ale technologie przewodowe są znacznie bezpieczniejsze, bardziej niezawodne i szybsze niż technologie bezprzewodowe. Co preferujesz jako połączenie do usług: cienki kabel światłowodowy biegnący z ulicy do domu lub firmy i łatwo umieszczony pod ziemią LUB wieżę komórkową wyłaniającą się przed domem lub firmą?

Jestem emerytowanym pracownikiem naukowym rządu USA (doktorat z fizyki stosowanej, Harvard University, 1975). Podczas mojej kariery rządowej pracowałem dla Biuro Wykonawczego Prezydenta Stanów Zjednoczonych, National Science Foundation oraz National Institute of Standards and Technology. Obecnie współpracuję z innymi naukowcami w tym lekarzami z całego świata na temat wpływu pól elektromagnetycznych, w tym promieniowania o częstotliwości radiowej na zdrowie ludzi.
Kontakt:
Ronald M. Powell, Ph.D., 20316 Highland Hall Drive, Montgomery Village, MD 20886-4007. E-mail: ronpowell@verizon.net.

Źródła:
https://whatis5g.info/wp-content/uploads/2017/05/Please-Oppose-5G.pdf
Dokumenty przesłane przez Profesora do FCC: https://www.fcc.gov/ecfs/search/filings?filers_name=Ronald%20M.%20Powell,%20Ph.D.&proceedings_name=17-79&sort=date_disseminated,DESC&submissiontype_description=COMMENT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *