Włoski sąd orzekł, że ​​telefon komórkowy spowodował nowotwór mózgu

Pracownik Telecom Italia wygrał rekompensatę ze względu na powstanie łagodnego nowotwór mózgu, który według niego był spowodowany używaniem telefonu komórkowego przez trzy godziny dziennie przez 15 lat. W orzeczeniu wydanym 11 kwietnia 2017r, sąd w północnej miejscowości Ivrea przyznał powodowi emeryturę finansowaną przez państwo.

W 2010 roku u Roberto Romeo zdiagnozowano guz w pobliżu jego prawego ucha, a następnie jego operacja spowodowała utratę słuchu w tym uchu i oszacowano uszkodzenie 23% jego funkcji ciała. W rezultacie sędzia orzekł, że Romeo powinien otrzymywać od państwa 535 euro miesięcznie od Narodowego Państwowego Ubezpieczyciela INAIL .

Romeo powiedział, że nie chce demonizować telefonów komórkowych, „ale uważam, że musimy być bardziej świadomi, jak z nich korzystać”.

„Nie miałem wyboru, musiałem korzystać z telefonu komórkowego, aby rozmawiać z kolegami i organizować pracę – przez 15 lat dzwoniłem cały czas, z domu, z samochodu” – wyjaśnił.

„Zacząłem mieć wrażenie, że moje prawe ucho jest ciągle zablokowane, a guz został zdiagnozowany w 2010 roku. Na szczęście był łagodny, ale nic już nie słyszę, ponieważ musieli usunąć mój nerw akustyczny”.

„Po raz pierwszy na świecie sąd rozpoznał związek przyczynowy między użytkowaniem telefonu komórkowego a guzem mózgu” – oświadczyli jego prawnicy, Stefano Bertone oraz Renato Ambrosio.

Źródło: https://www.wbaltv.com/article/italian-court-finds-link-between-brain-tumors-and-cell-phone-use/9544618
https://www.independent.co.uk/news/world/europe/mobile-phones-cancer-tumour-ear-world-first-italy-mobile-phone-ruling-a7693986.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *