Deutsche Telekom ostrzega przed PEM oferowanego klientom rouetera WiFi

Obecnie jesteśmy świadkami gorącej dyskusji o 5G oraz ciągłemu wyśmiewaniu jednej ze stron w sprawie negatywnego wpływu pól elektromagnetycznych na zdrowie. Nie brane są pod uwagę kolejne badania o tym świadczące, a całe zagadnienie jest określane fake newsem, łącznie z firmami ubezpieczeniowymi, które nie chcą zabezpieczać przed efektami promieniowania elektromagnetycznego. Prawdopodobnie nie da się przekonać osób, które mają jakiś interes w ignorowaniu tych argumentów, ale może je zainteresuje jak same firmy telekomunikacyjne ostrzegają przed własnymi urządzeniami.

Deutsche Telekom jest największą firmą telekomunikacyjną w Europie o przychodach 75 miliardach Euro. Oferuje wiele usług, łącznie z internetem dostarczanym do niemieckich domów. Pewną ciekawostką jest fakt, że w jednej z instrukcji tej firmy dla routera WiFi znajduje się ostrzeżenie przed polami elektromagnetycznymi generowanymi przez to urządzenie.

Strona 21 instrukcji routera firmy Deutsche Telekom

Tekt po niemiecku do przetłumaczenia np w google translate: Funksignale Die integrierten Antennen Ihres Speedport senden und empfangen Funksignale bspw. für die Bereitstellung Ihres WLAN. Vermeiden Sie das Aufstellen Ihres Speedport in unmittelbarer Nähe zu Schlaf-, Kinder- und Aufenthaltsräumen, um die Belastung durch elektro-magnetische Felder so gering wie möglich zu halten.

Tłumaczenie: Sygnały radiowe. Zintegrowane anteny Speedport odbierają oraz nadają sygnały radiowe, na przykład, w celu zapewnienia dostępu Twojego Wi-Fi. Unikaj stawiania modemu Speedport w bezpośredniej bliskości miejsca snu, dzieci czy salonu w celu zmniejszenia obciążenia polami elektromagnetycznymi. Utrzymuj pola na jak najniższym poziomie.

Jest to godne pochwały, że operator telekomunikacyjny dzieli się takimi informacjami ze swoimi klientami, których dobro miejmy nadzieję ma dla niego duże znaczenie. Oczywiście może być to również zabezpieczenie przed potencjalnymi pozwami, gdyż użytkownicy urządzenia powinni się zawsze zapoznać z instrukcją. Mimo wszystko powinien być to pewien standard w branży co pozwoliłoby odkłamać mit obojętności sztucznych pól elektromagnetycznych.

Źródło:
http://www.initiative.cc/Artikel/2018_02_kurzbedienungsanleitung-speedport-smart.pdf
https://www.telekom.de/hilfe/downloads/bedienungsanleitung-speedport-smart.pdf

2 Replies to “Deutsche Telekom ostrzega przed PEM oferowanego klientom rouetera WiFi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *