Jak dodać wyniki do mapy PEM na RaForest

W związku z pytaniami osób, które chciałyby dodać wyniki swoich pomiarów do mapy PEM, chciałbym wpierw podziękować za wsparcie i prosiłbym o kilka rzeczy dla każdego zainteresowanego.

Poniżej cały proces nagrania, opisu filmu i wysłania na serwer oraz udostępnienia ukazany jest na filmiku:

1. Trzeba zainstalować aplikację video, która pokaże na wyświetlaczu pozycję lat i lng czy koordynaty kartograficzne, które ułatwią identyfikację miejsca pomiaru. Co więcej będą również wpisane w sam filmik co ułatwi mi automatyczne ich wyłuskanie. Aplikacja np dla ios Timestamp Camera Enterpise Free Podobne są dla androida. Oczywiście moga być nawet inne, ale zależy mi aby były koordynaty na filmiku aby nie było wątpliwości że np tak wysokie wartości są w danym miejscu. Ostatecznie może być i bez nich jeśli jest to problematyczne. W telefonie musi aplikacja nagrywająca mieć pozwolenie na korzystanie z geolokalizacji podczas korzystania z niej, aby wpisać te koordynaty w filmik. Zwykle jest to domyślnie włączone albo system pyta się użytkownika przy pierwszym użyciu. Proszę pamiętać aby ustawić w menu opcji jak na poniższym filmie aby aplikacja załączała w video geolokalizację, jeśli nie będzie opcji w menu jak na filmie trzeba wyjść na powietrze bo pojawiaja się, gdy telefon ma dostęp do gps

2. Proszę używać sprawdzonych mierników wysokiej jakości typu acousticmeter am-10, acousticom 2, gigahertz solutions do pomiarów wysokich częstotliwości, cornet etc. Niestety chińskie i tanie mierniki obarczone są dużym błędem i szkoda na nie czasu.
3. Trzeba się wybrać w dane miejsce, gdzie chcemy zmierzyć i nagrać filmik z miernikiem w tle przez kilkanaście sekund. Proszę uważać aby był czytelny wyświetlacz miernika, czasem słońce przeszkadza w złapaniu ostrości. Warto również pokazać przez chwilę okolice pomiaru aby było widać jakie to jest miejsce, aby nikt nie miał wątpliwości, że np to jego okolica.
4.Tak zrobione filmiki proszę zapisać sobie na komputerze, np przesłać przez google drive albo standardowo po kablu etc.
5. Proszę przejrzeć te pliki i spisać wyniki z każdego pomiaru. Wartość peak oraz average dla AM-10. W przypadku innych mierników ocenić jaka wartość była maksymalna np z Acousticom 2.W nazwie pliku proszę wpisać wyniki peak i average oraz pozycję geolokalizacyjną co ułatwi je dalsze wpisanie do mapy. Przykład, plik ma nazwę: AVGD.mov Prosze zmienić go po odczycie wartości z pomiaru np na AVGD_p.1.7_a.3500_52.235026_21.00900.mov dla wartości peak 1.7 V/m i average 3500 jak wskazuje miernik AM-10. Geolokalizaja z nagranego filmu będzie jako 52.235026 i 21.00900.
6. Pliki wysłać np na google drive czy inny system sharowania plików i podesłać mi linka na poniższy mail. Proszę również wyraźnie napisać że zgadzasz się abym umieścił te filmiki na moim kanale. Zwykle podpisuje imieniem kto zrobił pomiary.

Dziękuję bardzo za pomoc i zachęcam do kontaktu chętne osoby aby dodać więcej wyników. Proszę pamiętać, że wraz z wzrostem norm w Polsce co jest już planowane, ekspozycja ludności zwiększy się dramatycznie i będzie to dowód dla porównania jak było kiedyś a obecnie, gdyś ktoś będzie się zastanawiał czemu ma jakieś objawy gorszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *