Jak podłączyć telefon do internetu kablem ethernet aby obniżyć pola elektromagnetyczne do zera

Jednym z większych źródeł fal radiowych są używane na codzień telefony komórkowe. Nie jestem przeciwnikiem tej technologii, przeciwnie, telefony ratują życie w sytuacjach niebezpieczeństwa, wypadku, ponieważ możemy wezwać pomoc. Umożliwiają nawigację oraz upowszechniły możliwość nagrywania treści audio/video, a bogactwo aplikacji rozwija te urządzenia o nowe funkcjonalności oraz usługi.

Z drugiej strony towarzyszą nam cały dzień, ciągle komunikując się z stacjami bazowymi, niezależnie czy z nich korzystamy, czy dzwonimy, czy trzymamy je w spodniach, bądź w torebce. Oczywiście możemy włączyć tryb samolotowy, który wyłącza komunikację bezprzewodową, obniżając ją do zera i jest najprostszym sposobem ograniczającym ekspozycję. Chcąc jednak korzystać z aplikacji jak komunikatory w trybie samolotowym musimy podłączyć telefon do kabla internetowego.

Jak podłączyć telefon Iphone lub tablet Ipad do internetu przy użyciu kabla internetowego
W przypadku urządzeń apple potrzebujemy niestety oryginalny adapter lightning do usb, który kosztuje ponad 100 zł. Pozwoli nam na podłączenie iphone do kolejnego adaptera ethernet do usb. Apple zablokował jakiś czas temu możliwość używania tańszych zamienników kabli i mogą być tylko używane do ładowania telefonu, z kablem ethernet nie będą działać. Oczywiście w przypadku posiadania nieoficjalnego oprogramowania można to obejść, ale wiąże się z utratą gwarancji.

Adapter lightning do usb, potrzebny jest oryginalny kabel.

Można użyć dowolny adapter ethernet do USB. Ja używam popularny i tani GEMBIRD USB208A.
Następnie łączymy wszystkie elementy wraz z kablem internetowym i podłączamy do telefonu, bądź tableta.

Wszystkie adaptery oraz kabel ethernet połączone razem

Po podłączeniu końcówki lightning do telefonu lub tableta powinniśmy mieć już działający internet po kablu. Żeby to jednak miało sens pod kątem maksymalnego ograniczenie fal radiowych musimy wyłączyć w ustawieniach: WIFI, Bluetooth oraz włączyć tryb samolotowy. Dodatkowo w ustawieniach pojawi się nowa opcja Ethernet jak widać poniżej:

Razem wszystkie ustawienia wyglądają następująco:

W ten sposób mamy z jednej strony dostęp do większości możliwości telefonu, przede wszystkim aplikacji, a z drugiej strony pola radiowe są ograniczone do zera. Taki telefon możemy bezpiecznie używać i trzymać np przed sobą na biurku w pracy czy w domu.

Ważne jest aby też nie popadać w skrajność i np kiedy czekamy na kuriera wyłączmy tryb samolotowy oraz przesyłu danych komórkowych tak aby umożliwić tylko dostęp do połączeń oraz sms-sów. Następnie połóżmy dalej od siebie telefon, gdyż im większy dystans tym ekspozycja obniża się z kwadratem odległości. Proszę pamiętać, że dzwonienie poprzez skype czy komunikatory staje się coraz popularniejsze i może być prowadzone przez połączenie kablowe.

Zachęcam do obejrzenia filmiku przedstawiającego wszystko co powyżej wraz z pomiarem miernikiem fal radiowych.

W przypadku telefonów android proces jest podobny z tym że możemy użyć dowolnego adaptera ethernet do micro usb czy usb-c zależnie od posiadanego portu. Następnie tenże adapter podłączamy bezpośrednio do telefonu. Również trzeba włączyć tryb samolotowy oraz wyłączyć Wifi oraz Bluetooth i mamy bezpieczniejsze urządzenie pod kątem PEM. Również można użyć aplikacji ze sklepu google play szukając po frazie “reverse thethering via USB”.

Na koniec proszę pamiętać aby nie korzystać z telefonu kiedy jest ładowany kablowo, gdyż emituje w tym czasie silne pola elektryczne oraz magnetyczne, które również nie są obojętne dla zdrowia.

4 Replies to “Jak podłączyć telefon do internetu kablem ethernet aby obniżyć pola elektromagnetyczne do zera

  1. A jak dobrze połączyć cały dom w internet kablowy? Jak to się robi? czy to wystarczy zwykły kabel od intrenetu? Jak to ogólnie zrobić? Nic chę aby wiły mi się po podłodze kable, wiec jak je schować w ścianie? Czy są jakieś puszki, gniazdka z których mozna taki kabel wyciągać aby móc podłączyć laptop lub telefon?.

    chodzi mi o to że np. chcę aby w sypialni były np 2 lub 3 takie punkty gdzie mogę sięgnąć wyciągnąć kabel od intetentu i podłączyć do laptopa lub komórki. To samo w salonie, ok 3-4 miejsc gdzie mozna podpiąć się pod internet.

    Tylko nie bardzo wiem jak to zrobićm jak to zaplanować. Wifi jest proste, podłaczam router i tyle.

    Sa jakieś pordniki jak zainstalować w domu internet po kablu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *