Broszura: Rady doktorów jak chronić rodzinę przed promieniowaniem telefonów komórkowych

Jak chronić własną rodzinę?
1. Nie trzymaj telefonu bezpośrednio przy głowie czy ciele   
Używaj słuchawek lub innych urządzeń, które pozwolą korzystanie z telefonu z dużej odległości. Można również użyć trybu głośnomówiącego. 

2. Uważaj na słaby sygnał sieci komórkowej w telefonie   
Im słabszy sygnał lub gdy jest przeszkoda tym telefon musi ciężej pracować aby skomunikować się z stacją bazową, przez co generuje więcej pola radiowego.

3. Chroń swoje dzieci, kobiety w ciąży, płód oraz przyszłych rodziców starających się o dziecko.
Dzieci pochłaniają dwa razy więcej promieniowania niż dorośli. Starający się o dzieci, w tym szczególności mężczyźni są szczególnie narażeni ze względu na trzymanie telefonu w kieszeni spodni,

4. Nie śpij przy telefonie
Telefon pod poduszką czy blisko łóżka cały czas promieniuje i przeszkadza w regeneracji organizmu. Najlepiej zawsze ustawić tryb samolotowy albo kompletnie wyłączyć telefon.

5. Tradycyjne przewodowe telefony są bezpieczniejsze 
Nie emitują promieniowania jak telefony bezprzewodowe typu DECT.

6. Nie tekstuj gdy się poruszasz np: samochodem, rowerem, pieszo etc
Milisekundy i chwila nie uwagi mogą dzielić Ciebie od życia lub śmierci.


Rady doktorów do pacjentów oraz ich rodzin.
Ta broszura informuje o zasadach przezorności wielu instytucji rządowych aby zredukować Twoją ekspozycję na promieniowanie z telefonii komórkowej.

Telefony komórkowe zapewniają dwukierunkowa komunikację opartą o promieniowanie mikrofalowe, które nie było w pełni przebadane pod kątem bezpieczeństwa.
Anteny w komórkach cały czas komunikują się z stacjami bazowymi aby utrzymać zasięg oraz w celu ciągłego przekazywania informacji, Ciało oraz mózg absorbują w każdej chwili średnio połowę emitowanego promieniowania przez telefon komórkowy. Dzieci absorbują więcej promieniowania niż dorośli.

Om. P. Gandhi oraz Green America

Osoby, które używają telefon komórkowy średnio więcej niż 30 minut dziennie przez 10 lat są dwukrotnie bardziej narażone na ryzyko raka mózgu. Nastolatki, które używają telefon mają ryzyko od 4 do 5 razy większe na zachorowanie na nowotwór mózgu w ciągu dekady.

Światowa Organizacja Zdrowia (2011)
Z końcem maja 2011 roku, WHO oraz Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem zaklasyfikowali pola elektromagnetyczne z telefonów komórkowych jako potencjalnie karcynogenne dla ludzi. Decyzja zapadła na podstawie zwiększonego ryzyka glejaka, złośliwego nowotworu, związanego z użytkowaniem telefonii komórkowej.

Czy telefony mogą powodować raka oraz inne choroby?
Powstało wiele znaczących, dobrze przeprowadzonych badań, które wskazują, że użytkowanie telefonów komórkowych zwiększa ryzyko nowotworów. Rozmowa 50 minutowa z telefonem przy uchu dorosłego skutkuje znaczącymi zmianami w metabolizmie glukozy, paliwa dla komórek mózgu i to dokładnie w tych miejscach na które oddziałuje telefon. Długoterminowy wpływy tych zmian nie jest obecnie znany. Ostatnie badania wskazują że telefony komórkowe, telefony DECT oraz inne urządzenia bezprzewodowe również mogą wpłynąć na pracę serca.

Telefony komórkowe obniżają liczbę plemników.
Mężczyźni, którzy używają telefonów od 2 do 4 godzin dziennie  mają 30 procent mniejszą ilość plemników niż osoby które nie korzystają tak często z tego urządzenia. Powyżej 4 godzin powoduje redukcję o 40%. Badania pokazały że mikrofale mogą uszkadzać nasienie.

Ministerstwo Zdrowia Kanady 2011
“Przypominamy, że użytkownicy telefonów komórkowych powinni przedsięwziąć środki ostrożności aby zredukować ekspozycje na pola radiowe. Departament również zachęca rodziców do redukcji ich ekspozycji  z telefonów komórkowych, gdyż są bardziej wrażliwe na różnorodne zagrożenia środowiskowe.”

Broszura przygotowana przez Międzynarodową Kampanię na rzecz Bezpiecznego Użytkowania Telefonów Komórkowych dającą darmowe zasoby do edukacji oraz motywowania profesjonalistów medycznych, nauczycieli, rodziców, studentów w temacie bezpiecznego użytkowania telefonii komórkowej. Źródło. Przygotowane przez lekarzy, naukowców biomedycznych oraz neurochirurgów:  Kevin O’Neill, FRCS (SN); Ronald B. Herberman, MD; Charles Teo, MD; David Servan-Schreiber, MD, PhD; Annie J. Sasco, MD, DrPh; Stephen Sinatra, MD; John West, MD; Richard Stein, MD, PhD; Devra Lee Davis, PhD, MPH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *