Witam na stronie

Jeszcze kilka lat temu bym nie przypuszczał, że zajmę się całkowicie nowymi, wręcz niszowymi tematami, które powoli zaczynają nabierać dużego znaczenia. Jednym z nich są pola elektromagnetyczne, towarzyszące nam od początku dziejów, nie wyczuwalne dla przeciętnej osoby, a niestety coraz bardziej kluczowe dla naszej egzystencji. W pewien sposób zmuszony zostałem do wyedukowania się w kwestii pem/emf i o ile dawniej kompletnie wyśmiałbym to zagadnienie to dziś muszę przyznać, że czas potraktować ten temat poważnie. Szczególnie ze względu na galopujący rozwój technologiczny, który stworzy całkowicie nowe wyzwania i podejrzewam tym razem to konsumenci, szarzy użytkownicy będą musieli się dostosować do nowej rzeczywistości, a nie odwrotnie. Oczywiście te rozwiązania postępują od wielu lat i z punktu widzenia inżynierii są niezwykłym osiągnięciem cywilizacyjnym. Jednakże, gdy czytam raporty o potencjalnych kosztach i wiem, że w ciągu kilku lat nastąpi ogromny wzrost ilości inteligentnych urządzeń w naszym codziennym otoczeniu to zaczynam się zastanawiać czy przypadkiem tym razem nie idziemy o krok za daleko. Czy ta droga jest jedyną możliwą, czy nie ma innych, może droższych, ale zapewniających bezpieczniejszą sieć komunikacyjną? Tego chyba się nie dowiemy, gdyż o potencjale zyski w perspektywie dekad wielkie firmy zaczynają walczyć już dziś i nikt nie liczy kosztów finansowych czy zdrowotnych…

Nie jestem przeciwko rozwojowi, gdyż jako programista na codzień muszę uczyć się nowych rzeczy. Mam do czynienia z nowoczesnymi urządzeniami oraz technologiami. Z biegiem lat zauważyłem, że im więcej się uczymy tym otwierają się nam całkowicie nowe obszary, które uświadamiają jak niewiele tak naprawdę jednak wiemy. Osobiście edukację zacząłem od najlepszej szkoły ekonomicznej w Polsce, by później dokształcać się na Politechnice oraz wielu szkoleniach z dziedziny IT. Pracowałem w wielu małych firmach oraz korporacjach i wydawało mi się, że wiele mnie chyba już w dużym stopniu w życiu nie zaskoczy. Niestety pogarszające się zdrowie oraz choroba autoimmunologiczna przetasowała moje priorytety i wręcz zmusiła do szukania informacji o potencjalnym źródle moich problemów. Ku mojemu zaskoczeniu otworzyła się całkowicie nowa dziedzina, czasem ignorowana, czy wyśmiewana, ale na tym etapie tak ugruntowana we wnioskach, że zdecydowałem się zmienić wiele w swoim życiu. Nie mając w zasadzie wyboru w ciągu kilku lat będę musiał opuścić z rodziną Warszawę i jednocześnie zapewnić sobie byt oraz warunki do polepszenia zdrowia.

Muszę podkreślić, że informacje na tej stronie nie będą optymistyczne, przeciwnie, pojawi się wiele przygnębiających artykułów popartych badaniami, które będzie można sobie samemu sprawdzić. Jest to o tyle ważne, że każdy może mieć opinie na jakiś temat, jednak w poważnych dyskusjach na trudne zagadnienia trzeba posiłkować się poważnymi informacjami. Przyznam, że będąc przez wiele lat ignorantem nie miałem czasu na sprawdzenie źródeł czy raportów, teraz będąc zmuszony do zapewnienia sobie lepszej przyszłości postaram się przekazać co udało mi się ustalić i mam nadzieję może komuś to pomoże w trudnych decyzjach, które wielu w przyszłości czeka.

Nowe wyzwania wymuszają lepsze planowanie naszej przyszłości, a w dzisiejszym tak zmiennym świecie oznacza to potrzebę orientowania się w wielu zagadnieniach, dlatego planuję rozszerzyć stronę również o inne tematy jak np ekonomiczne czy zdrowotne. W kontekście nowej rewolucji przemysłowej, która nas czeka będą wręcz niezbędne do jak najlepszej adaptacji przy jednoczesnym ograniczeniu wysokich tego kosztów.

Zapraszam do czytania oraz komentowania.
Kuba

2 Replies to “Witam na stronie

  1. No widzę, że z rozmachem podchodzisz do tematu. Gratulacje.
    To, co z dzisiejszej perspektywy jest tańsze odbije się czkawką. Za parę lat okaże się pewnie, że i 5G będzie pękać w szwach, a światłowód to przecież stary patent, wynaleziony prawie 40 lat temu, wiec powinien być tak powszechny jak elektryczność.
    Daleka jestem od teorii spiskowych, myśle, że technologię bezprzewodową wypchnięto z wojska do “cywila”, bo szkoda żeby się zmarnowała. A że przy okazji daje ogromne mozliwości agregacji danych…
    Przez zamieszanie z huawei może być spory poslizg we wdrażaniu 5G, swego czasu była też obsuwa przez dymisję Streżyńskiej, co było karą za jej gwiazdorzenie, ale to, co nieuniknione w końcu nadejdzie. Dziś już co bardziej uświadomieni trzymają karty w portfelach “stoprfid” a co jutro? Czapeczki? Bo skoro, jak trąbią, moc anten 5g będzie mniejsza, to po co chcą podniesienia norm?

    1. podejrzewam, że poczekają do wygranych jesiennych wyborów, a później ruszą pełną parą. W między czasie pewnie wprowadzą nowe przepisy, podwyższą normy itd. 5G raczej nic nie zastopuje, szkoda że nie szuka się innych rozwiązań jak lepszy rozwój sieci światłowodowych itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *